ŠK RAPOS Sulimov „B“

5. kolo hrál B tým Sulimova na  Rusavě. Zápas sliboval velmi vyrovnané a zajímavé souboje, což se také potvrdilo. Bohužel na 5. šachovnici Josef Vachala udělal v zahájení hrubou chybu, byl přinucen vyměnit svou dámu za jezdce a s králem v centru šachovnice brzy prohrál. Ostatní hráči Sulimova se snažili bojovat, někteří měli i lepší pozice, ale po sedmi remízách mohli domácí hráči Rusavy slavit vítězství 4,5 : 3,5.

4. kolo  se hrálo El Clasico nebo po našem Derby mezi A týmem a B týmem Sulimova. V přátelském duchu, ale o to s větším nasazením vytáhnout se na favorita, zůstal B tým za očekáváním a prohrál vysoko 7,5 : 0,5. Jediný úspěch zaznamenal na osmé šachovnici talentovaný Martin Kováč, když v dramatické koncovce uhájil remízu. Blahopřejeme.

3. kolo odjížděl hrát B tým Sulimova na půdu Sokola Litenčice. Důležitost utkání zvýraznilo postavení obou týmů v tabulce. Oba týmy v předchozích kolech nezískaly ani bod. Dle papírových předpokladů byla družstva nesmírně vyrovnaná a průběh utkání to jen potvrdil.

Vývoj utkání

1:0 pro domácí zařídil na šesté šachovnici Antonín Nesvadba, na kterého prostě hráči Sulimova neumí zahrát. Nepodařilo se to ani Milanovi Svobodníkovi.

2:1 Jan Štefek  a Štěpán Březovják proti papírově silnějším soupeřům na první a druhé šachovnici dokázali udržet ve vyrovnaných pozicích remízu. Celé družstvo ale stálo na prohru. Na sedmé šachovnici měl Stanislav Štěrba o figuru méně a na osmé šachovnici byla situace komplikovaná. Petr Dopita měl oslabené královské křídlo, střelce a jezdce proti věži a dvěma pěšcům.

2:2 náladu v B týmu Sulimova zvedl Josef Vachala, který ve své partii s panem Miroslavem Ovečkou získal nejprve pěšce a krátce nato celou partii pro překročení časového limitu domácího hráče.

2,5 : 2,5 remízu si ve složité pozici vynutil Richard Čelechovský

2,5 : 3,5 vedení na stranu hostů překlopil svým vítězstvím Petr Dopita na osmé šachovnici, když využil lehkosti pohybu svých střelců proti těžkopádnější věži soupeře. Přinutil soupeře k chybě a po ústupu věže na špatné pole dal soupeři mat.

3,5 : 3,5 ztrátu už Stanislav Štěrba na sedmé šachovnici neudržel a o utkání se tak  rozhodovalo na čtvrté šachovnici.

3,5 : 4,5 pro B tým Sulimova  rozhodl zápas mezi Petrem Ředinou a Jaroslavem Kubáčkem. Ve vyrovnané pozici opět rozhodoval časový tlak v kterém domácí hráč chyboval a ztratil nejen partii, ale i celý zápas.

Výhra znamená nejen tři body, ale hlavně odpoutání se ode dna tabulky. Děkuji všem hráčům za předvedené bojovné výkony a jejich příspěvek k vítězství našeho týmu.

2. kolo hrál B tým Sulimova se Sokolem Pravčice, kde byli hráči Pravčic jasným favoritem a svoji roli potvrdili výhrou 5,5 : 2,5 B tým Sulimova tak po druhém prohraném zápase spadl na poslední místo tabulky Regionálního přeboru

1. kolo zajížděl hrát B tým Sulimova do Lutopecen. Větší zkušenost rozhodla o výhře domácích v poměru 5,5 : 2,5.

Štěpán Březovják, kapitán družstva