ŠK RAPOS Sulimov „A“

5. kolo hrál A tým na domácí půdě s dobře známým soupeřem ze Zborovic. Do nejsilnější sestavy chyběl pouze Honza Bártek. Na třetí šachovnici v zápase Alois Žák – Karel Štencl to ještě ve dvacátem tahu vypadalo na vítězství domácího hráče viz diagram.

Přesto byl ale výsledek opačný. Po prohře na druhé šachovnici tak domácí tým rychle prohrával o dva body a skóre se už nepodařilo změnit.

Nakonec A tým prohrál s týmem ŠK Zborovice v poměru 2 : 6 

4. kolo  se hrálo El Clasico nebo po našem Derby mezi A týmem a B týmem. V přátelském duchu ale o to s větším nasazením vytáhnout se na favorita zůstal B tým za očekáváním a prohrál vysoko 7,5 : 0,5. Jediný úspěch zaznamenal na osmé šachovnici talentovaný Martin Kováč, když v dramatické koncovce uhájil remízu. Blahopřejeme.

3. kolohrál A tým Sulilmova doma proti silnému týmu Bystřice pod Hostýnem. Domácí potvrdili roli favorita soutěže a s velkou dávkou štěstí dokázali vyhrát 5 : 3 Soupeř se ale nevzdal bez boje což dokládá i závěrečná pozice partie Petr Zdeněk – Žák Alois  viz diagram před poslední zoufalou snahou soupeře o záchranu.

2.kolo jel A tým Sulimova hrát do Holešova proti EmKA Holešov. V luxusním šachovém prostředí dokázal tým sebrat body domácím a vyhrát v poměru 3 : 5

K zajímavým patřila partie Janík Libor – Žák Alois, kterou v závěru získal domácí hráč. Dramatickou koncovku dokládají dva diagramy. Hra na prvním diagramu   pokračovala krásným obratem Vf4+, ale po Vxf4 a a8D (viz druhý diagram) se nepodařilo zachránit ani půl bodu pro A tým Sulimova.

       

1.kolo Sulimov A – Holešov C 6 : 2. Povinná výhra domácích proti nováčkovi v soutěži. Lehký začátek sezóny to ale nebyl.