ŠK RAPOS Sulimov „A“

Všem členům a příznivcům ŠK RAPOS Sulimov

Aktualizace zpráv z jednotlivých kol jsme přesunuli do sekce Aktuality – viz hlavní MENU. Pro ty z Vás co používáte RSS kanál, jde o velkou výhodu v upozornění na aktualizaci či přidání příspěvku. Z toho titulu i doporučujeme.

O podobě webu na novou sezónu se zatím nerozhodlo, nicméně se změnami můžete počítat. O změnách Vás budeme včas informovat právě v sekci Aktuality.

za správce webu Alois Žák

6. kolo

Po minulé černé neděli jel A tým pro povinné tři body do Lutopecen. Ani tento tým není žádný nováček, naopak má ve svém středu spoustu zkušených hráčů, kteří si mohou dovolit přijít k partii s půl hodinovým zpožděním a ještě na druhé šachovnici udrží remízu. Zápas jsme ale rozehráli dobře. Hlavně Milan Rozsypálek, který během půl hodiny měl pro nás první bod. Na osmé šachovnici po hodině hry nabízí domácí hráč remízu ale zkušený „generál“ Alois Šiška  vybojuje cenný bod. Po dvou hodinách šachové bitvy je rozhodnuto a kapitán tak může doporučit klidnou hru. Na třetí šachovnici to ale nepomohlo a Alois Žák ztratil partii s netradičním zahájením za bíleho 1.b3

Celkově TJ Lutopecny Měrutky – ŠK RAPOS Sulimov A  2,5 : 5,5

5. kolo

A tým hrál na domácí půdě s dobře známým soupeřem ze Zborovic. Do nejsilnější sestavy chyběl pouze Honza Bártek. Na třetí šachovnici v zápase Alois Žák – Karel Štencl to ještě ve dvacátem tahu vypadalo na vítězství domácího hráče viz diagram.

Přesto byl ale výsledek opačný. Po prohře na druhé šachovnici tak domácí tým rychle prohrával o dva body a skóre se už nepodařilo změnit.

Nakonec A tým prohrál s týmem ŠK Zborovice v poměru 2 : 6 

4. kolo  se hrálo El Clasico nebo po našem Derby mezi A týmem a B týmem. V přátelském duchu ale o to s větším nasazením vytáhnout se na favorita zůstal B tým za očekáváním a prohrál vysoko 7,5 : 0,5. Jediný úspěch zaznamenal na osmé šachovnici talentovaný Martin Kováč, když v dramatické koncovce uhájil remízu. Blahopřejeme.

3. kolo hrál A tým Sulilmova doma proti silnému týmu Bystřice pod Hostýnem. Domácí potvrdili roli favorita soutěže a s velkou dávkou štěstí dokázali vyhrát 5 : 3 Soupeř se ale nevzdal bez boje což dokládá i závěrečná pozice partie Petr Zdeněk – Žák Alois  viz diagram před poslední zoufalou snahou soupeře o záchranu.

2.kolo jel A tým Sulimova hrát do Holešova proti EmKA Holešov. V luxusním šachovém prostředí dokázal tým sebrat body domácím a vyhrát v poměru 3 : 5

K zajímavým patřila partie Janík Libor – Žák Alois, kterou v závěru získal domácí hráč. Dramatickou koncovku dokládají dva diagramy. Hra na prvním diagramu   pokračovala krásným obratem Vf4+, ale po Vxf4 a a8D (viz druhý diagram) se nepodařilo zachránit ani půl bodu pro A tým Sulimova.

       

1.kolo Sulimov A – Holešov C 6 : 2. Povinná výhra domácích proti nováčkovi v soutěži. Lehký začátek sezóny to ale nebyl.